Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Vårt kontor finner du i Mölnlycke och vår husfabrik ligger i Ubbhult/Hällingsjö, ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Vårt kontor finner du i Mölnlycke och vår husfabrik ligger i Ubbhult/Hällingsjö, ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Hällingsjö Hus AB

Processvägen 5
435 33 Mölnlycke

Tel: 0301-432 30

Broschyr:

Vår broschyr

    Vi på Hällingsjö Hus:

    Rickard Sjöström

    Områdeschef
    Mobil: +46 73 533 80 02
    E-mail: rickard.sjostrom@hallingsjohus.se

    Jan Svensson

    Chef Kalkyl
    Mobil: +46 708 - 95 62 62
    E-mail: jan.svensson@hallingsjohus.se

    Alexander Höyer

    Kalkyl
    Mobil: +46 735-07 43 75
    E-mail: alexander.hoyer@hallingsjohus.se

    Daniel Rundblom

    Föräldraledig
    Telefon: +46 73 885 17 91
    E-mail: daniel.rundblom@hallingsjohus.se

    Sara Hedskog

    Entreprenad Ingenjör
    Mobil: +46 735 40 62 48
    E-mail: sara.hedskog@hallingsjohus.se

    Emil Ranefjärd

    Platschef Område
    Mobil: +46 707 - 69 37 85
    E-mail: emil.ranefjard@hallingsjohus.se

    Jörgen Larsson

    Platschef Område
    Mobil: +46 705 - 81 57 42
    E-mail: jorgen.larsson@hallingsjohus.se

    Mikael Svantesson

    Platschef Område
    Mobil: +46 73 536 22 31
    E-mail: mikael.svantesson@hallingsjohus.se

    Patrik Persson

    Platschef Område
    Mobil: +46 707 - 99 06 63
    E-mail: patrik.persson@hallingsjohus.se

    Robert Papp

    Arbetsledare Område
    Mobil: +46 700 - 19 34 82
    E-mail: robert.papp@hallingsjohus.se

    Oliver Eriksson

    Arbetsledare Område
    Telefon: +46 76 398 95 80
    E-mail: oliver.eriksson@hallingsjohus.se

    Oliver Larsson

    Arbetsledare Område
    Telefon: +46 72 325 54 05
    E-mail: oliver.larsson@hallingsjohus.se

    Andreas Carlsson

    Arbetsledare Område
    Mobil: +46 769 47 68 38
    E-mail: andreas.carlsson@hallingsjohus.se

    Staffan Gardbeck

    Arbetsledare Område
    Mobil: +46 763 12 28 39
    E-mail: staffan.gardbeck@hallingsjohus.se