Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Hällingsjö Hus AB

Ubbhult Husfabriken
438 95 Hällingsjö

Tel: 0301-432 30

Fax: 0301-433 05

Broschyr:

Vår broschyr

Vi på Hällingsjö Hus:

Robert Papp

Arbetsledare
Mobil: +46 700 - 19 34 82
E-mail: robertp@hallingsjohus.se

Daniel Rundblom

Arbetsledare
Telefon: +46 301 - 77 50 19
E-mail: daniel@hallingsjohus.se

Jimmie Pedersen

Produktionschef
Mobil: +46 738 - 85 17 89
E-mail: jimmie@hallingsjohus.se

Robert Hartman

Vice Produktionschef
Mobil: +46 736 - 10 62 68
E-mail: robert@hallingsjohus.se

Patrik Persson

Projektledare
Mobil: +46 707 - 99 06 63
E-mail: patrik@hallingsjohus.se

Kenny Bertilsson

Projektledare
Mobil: +46 704 - 46 91 94
E-mail: kenny@hallingsjohus.se

Emil Ranefjärd

Projektledare
Mobil: +46 707 - 69 37 85
E-mail: emil@hallingsjohus.se

Kristoffer Jonsson

Projektledare
Mobil: +46 730 - 20 01 86
E-mail: kristoffer@hallingsjohus.se

Jennie Svensson

Projektledarassistent
Mobil: +46 735 - 15 87 10
E-mail: jennie@hallingsjohus.se

Oliver Eriksson

Projektledarassistent
Telefon: +46 301 - 77 50 21
E-mail: oliver@hallingsjohus.se

Tobias Virdhage

Projektledarassistent
Mobil: +46 703 - 68 11 81
E-mail: tobias@hallingsjohus.se