Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Hällingsjö Hus AB

Ubbhult Husfabriken
438 95 Hällingsjö

Tel: 0301-432 30

Fax: 0301-433 05

Broschyr:

Vår broschyr

Vi på Hällingsjö Hus:

Jan Svensson

Chef Kalkyl
Mobil: +46 708 - 95 62 62
E-mail: jan@hallingsjohus.se

Roger Elmerson

Platschef Villa
Mobil: +46 708 - 49 82 80
E-mail: roger@hallingsjohus.se

Robert Papp

Arbetsledare Område
Mobil: +46 700 - 19 34 82
E-mail: robertp@hallingsjohus.se

Daniel Rundblom

Platschef Område
Telefon: +46 301 - 77 50 19
E-mail: daniel@hallingsjohus.se

Göran Magnusson

Eftermarknad/service
Telefon: +46 301 - 77 50 22
E-mail: goranm@hallingsjohus.se

Malin Gröndal

Ekonomichef
Mobil: +46 301-77 50 09
E-mail: malin@hallingsjohus.se

Göran Edlund

Konstruktionschef
Mobil: +46 708 - 81 03 17
E-mail: goran@hallingsjohus.se

Jörgen Larsson

Platschef Område
Mobil: +46 705 - 81 57 42
E-mail: jorgen@hallingsjohus.se

Jimmie Pedersen

Produktionschef
Mobil: +46 738 - 85 17 89
E-mail: jimmie@hallingsjohus.se

Robert Hartman

Vice Produktionschef
Mobil: +46 736 - 10 62 68
E-mail: robert@hallingsjohus.se

Camilla Valenzuela

Ekonomi/Personal
Mobil: +46 301 - 432 30
E-mail: camilla@hallingsjohus.se

Patrik Persson

Platschef Område
Mobil: +46 707 - 99 06 63
E-mail: patrik@hallingsjohus.se

Kenny Bertilsson

Platschef Villa
Mobil: +46 704 - 46 91 94
E-mail: kenny@hallingsjohus.se

Emil Ranefjärd

Platschef Område
Mobil: +46 707 - 69 37 85
E-mail: emil@hallingsjohus.se

Kristoffer Jonsson

Villachef
Mobil: +46 730 - 20 01 86
E-mail: kristoffer@hallingsjohus.se

Jennie Svensson

Eftermarknadschef
Mobil: +46 735 - 15 87 10
E-mail: jennie@hallingsjohus.se

Oliver Eriksson

Assistent Område
Telefon: +46 301 - 77 50 21
E-mail: oliver@hallingsjohus.se

Tobias Virdhage

Assistent Villa
Mobil: +46 703 - 68 11 81
E-mail: tobias@hallingsjohus.se

Glenn Roos

Lageransvarig
Mobil: +46 708 - 80 98 65
E-mail: lager@hallingsjohus.se

Rasmus Palmquist

Konstruktör
Mobil: +46 735 - 14 57 40
E-mail: rasmus@hallingsjohus.se

Vera Elvingson

Konstruktör
Mobil: +46 763 - 16 40 04
E-mail: vera@hallingsjohus.se