Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Om Hällingsjö Hus

Hällingsjö Hus producerar och prefabricerar specialritade hus till både byggbolag och privatkunder, alltid med våra ledord jordnära, kvalitet, flexibilitet och hantverk i fokus. Hällingsjö Hus hittar lösningar och samarbetar med olika arkitekter när kunden inte har egna ritningar. Huvudverksamheten är byggnation till större grupphusområden med villor, parhus och flerfamiljhus samt även privatvillor, framför allt i Sverige. På senare år har samarbetet med större entreprenörer även utvidgats och Hällingsjö Hus jobbar idag med några av de största byggbolagen i Sverige.

Kontor och husfabriker ligger i Ubbhult/Hällingsjö ca 30 minuters bilväg från Göteborg.

Hällingsjö Hus AB

Ubbhult Husfabriken
438 95 Hällingsjö

Tel: 0301-432 30

Fax: 0301-433 05

Broschyr:

Vår broschyr

    Vi på Hällingsjö Hus:

    Per Larsson

    VD
    Mobil: +46 70 040 47 40
    E-mail: per@hallingsjohus.se

    Rickard Sjöström

    Områdeschef
    Mobil: +46 73 533 80 02
    E-mail: rickard@hallingsjohus.se

    Kristoffer Jonsson

    Villachef
    Mobil: +46 730 - 20 01 86
    E-mail: kristoffer@hallingsjohus.se

    Malin Gröndal

    Ekonomichef
    Mobil: +46 70 445 45 33
    E-mail: malin@hallingsjohus.se

    Jennie Svensson

    Eftermarknadschef
    Mobil: +46 735 - 15 87 10
    E-mail: jennie@hallingsjohus.se

    Robin Blennermo

    Eftermarknad
    Mobil: +46 700 - 00 00 00
    E-mail: robin@hallingsjohus.se

    Göran Magnusson

    Eftermarknad
    Telefon: +46 76 318 17 36
    E-mail: goranm@hallingsjohus.se

    Jan Svensson

    Chef Kalkyl
    Mobil: +46 708 - 95 62 62
    E-mail: jan@hallingsjohus.se

    Daniel Rundblom

    Platschef Område
    Telefon: +46 73 885 17 91
    E-mail: daniel@hallingsjohus.se

    Emil Ranefjärd

    Platschef Område
    Mobil: +46 707 - 69 37 85
    E-mail: emil@hallingsjohus.se

    Jörgen Larsson

    Platschef Område
    Mobil: +46 705 - 81 57 42
    E-mail: jorgen@hallingsjohus.se

    Mikael Svantesson

    Platschef Område
    Mobil: +46 73 536 22 31
    E-mail: mikael@hallingsjohus.se

    Patrik Persson

    Platschef Område
    Mobil: +46 707 - 99 06 63
    E-mail: patrik@hallingsjohus.se

    Robert Papp

    Arbetsledare
    Mobil: +46 700 - 19 34 82
    E-mail: robertp@hallingsjohus.se

    Oliver Eriksson

    Assistent Område
    Telefon: +46 76 398 95 80
    E-mail: oliver@hallingsjohus.se

    Oliver Larsson

    Arbetsledare
    Telefon: +46 72 325 54 05
    E-mail: oliverl@hallingsjohus.se

    Kenny Bertilsson

    Platschef Villa
    Mobil: +46 704 - 46 91 94
    E-mail: kenny@hallingsjohus.se

    Roger Elmerson

    Platschef Villa
    Mobil: +46 708 - 49 82 80
    E-mail: roger@hallingsjohus.se

    Tobias Virdhage

    Assistent Villa
    Mobil: +46 703 - 68 11 81
    E-mail: tobias@hallingsjohus.se

    Göran Edlund

    Konstruktionschef
    Mobil: +46 708 - 81 03 17
    E-mail: goran@hallingsjohus.se

    Vera Elvingson

    Konstruktör
    Mobil: +46 763 - 16 40 04
    E-mail: vera@hallingsjohus.se

    Rasmus Palmquist

    Konstruktör
    Mobil: +46 735 - 14 57 40
    E-mail: rasmus@hallingsjohus.se

    Jimmie Pedersen

    Produktionschef
    Mobil: +46 738 - 85 17 89
    E-mail: jimmie@hallingsjohus.se

    Robert Hartman

    Vice Produktionschef
    Mobil: +46 736 - 10 62 68
    E-mail: robert@hallingsjohus.se

    Glenn Roos

    Lageransvarig
    Mobil: +46 708 - 80 98 65
    E-mail: lager@hallingsjohus.se

    Camilla Valenzuela

    Ekonomi/Personal
    Mobil: +46 301 - 432 30
    E-mail: camilla@hallingsjohus.se